OSP Muszyna Aktualności

23 czerwca o godzinie 00:17

23.06.2018

Muszyna, ul. Grunwaldzka - śmiertelny wypadek drogowy. 23 czerwca siedemnaście minut po północy zastępy z JRG Krynica Zdrój oraz OSP Muszyna zadysponowane zostały do działań w Muszynie na ulicy Grunwaldzkiej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że w niewielkim obniżeniu terenu drogi wojewódzka 971 znajdował się pojazd Peugeot Partner. Kierowca (tj. mężczyzna, wiek około 40 lat) znajdował się poza pojazdem. Z relacji obecnej na miejscu zdarzenia Policji wynikało, że przed przyjazdem strażaków pojazd znajdował się na dachu Funkcjonariusze Policji wraz z osobami postronnymi obrócili pojazd na koła oraz wydobyli osobę poszkodowana na zewnątrz. Przybyła na miejsce załoga karetki Pogotowia ratunkowego po wykonaniu czynności medycznych stwierdziła zgon kierowcy. Ponieważ pojazd znajdował się poza obrębem drogi, ruch w obu kierunkach niezakłócony. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu klem od akumulatora, oświetleniu terenu działań, przeszukaniu terenu w celu wyeliminowania innych uczestników zdarzenia. W wyniku poszukiwań nikogo nie odnaleziono. Na czas prowadzonych czynności wyjaśniających przez Policję oraz prokuratora na miejscu zdarzenia pozostał zastęp OSP Muszyna celem oświetlenia terenu. Działania strażaków trwały prawie pięć godzin. (PSP Nowy Sącz)

Autor: ospmuszyna |