OSP Muszyna Aktualności

5 stycznia o godzinie 18:33

06.01.2018

5 stycznia około godzina 18:33 zastępy z JRG w Krynicy Zdroju , OSP Muszyna oraz OSP Muszyna Folwark zadysponowane zostały do działań w Miliku. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono że na drodze wojewódzkiej 971 doszło do zderzenia czołowego samochodów osobowych Ford S-Max i Citroen Saxo. Uszkodzone pojazdy znajdowały się na lewym pasie jezdni w kierunku Żegiestowa. Z pojazdów wystąpił wyciek płynów eksploatacyjnych. W Fordzie podróżowało dwie osoby w tym kobieta w ciąży. Osoby te nie uskarżały się na dolegliwości. W Citroenie znajdowała się kobieta bez funkcji życiowych. Ruch pojazdów był wstrzymany w obu kierunkach. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca działań. Przybyli jako pierwsi strażacy z OSP Muszyna wykonali dostęp donieprzytomnej poszkodowanej.Wszystkie osoby uczestniczące w zdarzeniu zostały przekazane załogą karetek Pogotowia ratunkowego. Ponadto wykonano oświetlenie terenu działań, odłączono akumulatory w rozbitych pojazdach oraz wykonano sorpcję płynów eksploatacyjnych.Po opuszczeniu terenu działań przez karetki wprowadzono ruch wahadłowy pojazdów na drodze. Na czas działań dochodzeniowych prowadzonych przez Policję na miejscu pozostał zastęp OSP Muszyna. Działania strażaków trwały trzy godziny.

Autor: ospmuszyna |