OSP Muszyna Aktualności

24 grudnia o godzinie 16:36

25.12.2019

24 grudnia około godziny 16.36 zastępy z JRG w Krynicy Zdroju oraz OSP Muszyna zadysponowane zostały do działań na drodze w Miliku. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że na środku drogi wojewódzkiej leżał głaz o wymiarach około szerokość 2m, długość 3m a wysokość 70 cm oraz rumowisko z mniejszych kamieni. Droga była zablokowana. Istnieje prawdopodobieństwo osunięcia się kolejnych głazów ze znajdującego się przy drodze zbocza skalnego o wysokości około 10 m. W odległości około 20 metrów od leżącego głazu znajdował się samochód osobowy Ford Focus z uszkodzeniami maski, zderzaka oraz układu jezdnego powstałymi po najechaniu na spadające kamienie. Brak osób poszkodowanych. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań oraz zabezpieczeniu samochodu osobowego. Na miejsce przybyli pracownicy UMiGU Muszyna informując iż zadysponowali koparkę z gminy w celu usunięcia głazu z jezdni. Na miejsce przybył Zastępca Burmistrza Muszyny informując, że kontaktował się z Zarządem Dróg Wojewódzkich w sprawie osuwiska i oczekuje na miejscu przyjazdu pracownika ZDW. Przybyła na miejsce koparka usunęła głaz z jezdni na pobocze. Strażacy usunęli mniejsze odłamki skalne z jezdni. Ruch decyzją Policji pozostał wstrzymany. Na miejsce zdarzenia przybył Kierownik Obwodu Drogowego Stary Sącz. który zorganizował działania mające na celu zabezpieczenie i oznakowanie osuwiska. Zastęp OSP Muszyna oraz Policja pozostała w celu oświetlenia i zabezpieczenia miejsca zdarzenia. Pracownicy urzędu gminy ustawili tablice informujące o zamknięciu drogi DW 971 od strony Muszyny. Na miejsce zdarzenia przybył Burmistrz MiGU Muszyna. Samochód osobowy został zabrany z miejsca zdarzenia przez pomoc drogową. Miejsce zdarzenia przekazano pracownikowi ZDW w Krakowie. Decyzją ZDW w Krakowie zagrożony osuwiskiem odcinek drogi wojewódzkiej 971 został zamknięty. Policja pozostała na miejscu zdarzenia. Działania straży pożarnej trwające ponad pięć godzin zostały zakończone około godziny 21.48.

Autor: ospmuszyna |